PVC bannery

tkanina1logo.jpg

Základnou výhodou vinylových materiálov je možnosť konštrukcie podsvietených rámov zvnútra (typ backlit) a z vonkajšej strany (typ frontlit) bez zvárania čelných častí reklamy, ktoré sú súčasne nosičom grafického motívu.

Maximálna, všeobecne dostupná veľkosť plexiskla je 2 x 3 m.
Štandardná dĺžka role vinylovej tkaniny, ktorá je prednou časťou reklamy činí 50 bm, a dostupné šírky 1 až 5m. Rovnako podstatnou záležitosťou je cena výroby reklamy.

Výhody banneru (zníženie hmotnosti, jednoduchosť inštalácie, zredukovanie elektrického zariadenia, mnoho metód dekorácie) v spojení s atraktívnymi cenami komponentov znižujú náklady na materiály použité na výrobu reklamy v porovnaní s nákladmi pri použití tradičných metód (na malých plochách) a náklady sú hlavne výrazne nižšie pri veľkých plochách. 

PVC bannery sa ľahko skladujú a prepravujú.
V rolách zaberajú málo miesta (pretože ju možno skladovať vo zvislej polohe). Toto uľahčuje spôsob balenia, pretože všetky role sa uchovávajú v pevných, lepenkových tubusoch, ktoré chránia PVC bannery pred prípadným poškodením počas prepravy a skladovania.

rolki122.png
rolka.png

Vinylové médiá sú pri rovnakej ploche niekoľkokrát ľahšie ako plexisklo.  
Toto uľahčuje manipuláciu s konkrétnou časťou ako pri potláčaní grafického motívu (pracujeme len na tej ploche, ktorá je v danom momente potrebná, ostatná časť je zvinutá), tak aj počas prepravy do miesta inštalácie a počas samotnej inštalácie. 

Na PVC banner je možné priamo nanášať rôzne aplikačné materiály. 
Grafický motív možno aplikovať viacerými metódami, z ktorých sú najpopulárnejšie samolepiace fólie a taktiež digitálna solventná tlač a UV.

Vzhľadom na skutočnosť, že laminované PVC bannery majú dokonalú schopnosť rozptyľovania svetla (u materiálov typu backlit), je možné používať o 50 % menej žiariviek alebo LED osvetlenia ako u tradičnej reklamy, u ktorej je čelnou stranou plexisklo.

Okrem výrazne nižších nákladov na výrobu, je to merateľná úspora pre konečného výrobcu reklamy. Veľkou výhodou je zníženie hmotnosti reklamy, čo má podstatný vplyv na nosnú konštrukciu reklamy a na náklady na inštaláciu.

 

Materiály na svetelnú reklamu a iné banery nájdete na stránke: 

https://flex-europa.eu/

 

PVC BANNERY  V  PONUKE